Artısan Gıda

23 KASIM 2017

BENEO’nun Prebiyotik Logosu FiE 2017’de Tanıtılıyor

Bu yıl Frankfurt’ta düzenlenen FiE 2017’de BENEO iki kutlamayı birden yapıyor. Şirket, FiE’de onuncu yılını kutlarken, “prebiyotik logo”sunun da tanıtımını gerçekleştiriyor. Bitmiş ürünler için tasarlanan bu yeni logo, prebiyotik hindiba kökü liflerinin sindirim sağlığı ve sağlıklı yaşam üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekecek. Tüketiciler arasında popülerliği artmakta olan sindirim sağlığı, beslenme trendleri analisti Julian Mellentin’e göre, 2018 yılının en önemli teması olarak görülüyor. Bu trendi yakından takip eden ve BENEO Orafti® inülin kullanan üreticiler, BENEO’nun “prebiyotik logosu”nu, firmaya özel “Hindiba inülini, dışkılama sıklığını arttırarak normal bağırsak fonksiyonlarına katkıda bulunur” sağlık beyanı ile birlikte kullanabilecek.

17 KASIM 2017

Dünya Genelinde Atıştırma Alışkanlıkları

Dünyanın önde gelen fonksiyonel bileşen üreticilerinden BENEO, farklı yaş grupları ve bölgesel eğilimleri göz önüne alarak küresel atıştırmalık alışkanlıklarını inceleyen bir araştırma gerçekleştirdi. Dünya çapında 22 ülkeyi kapsayan araştırmaya Türkiye'den bini aşkın kişi katıldı.FMCG guruları yürüttükleri anketle, dünyanın öğün atlama ve atıştırma eğilimlerini inceledi.Araştırmadan elde edilen ilginç sonuçlara göre, dünya çapında 18–34 yaş arasındaki tüketicilerin büyük bir çoğunluğunun haftada en az üç kez kahvaltı yapmayı es geçtiği gözlemleniyor. Aynı zamanda Avrupa'da, haftada en az üç kez sabah saatlerinde atıştıranların büyük bir çoğunluğunu yine 18–34 yaş arasındaki tüketiciler oluşturuyor. Tüm ülkelerden elde edilen demografik veriler, sabah saatlerinde atıştıranların sayısının, kahvaltı öğününü haftada en az üç kez geçiştirenlerden daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Bu durum da tüketicilerin sabah saatlerinde kahvaltının ardından atıştırma eğiliminde olduğunu gözler önüne seriyor. Türkiye'de 24–35 yaş grubunun %11'i haftada en az üç akşam yemek yemiyor.Türk halkının %50'si can sıkıntısından atıştırırken, Almanya'da ise bu oran %20'nin altında.

10 MAYIS 2017

İstanbul’da Sağlıklı Atıştırmalıklar Semineri

Günümüzün hızlı tempolu yaşam tarzı, atıştırmalıkları daha önemli bir yere getiriyor. Tüketiciler bir yandan sağlıklı ürünler talep ederken diğer yandan raflarda daha az şeker ve yağ içeren doğal ürünler görmek istiyor. Dünyadaki en güncel atıştırmalık trendlerini gündeme taşıyan "Sağlıklı Atıştırmalıklar" semineri, dünyanın önde gelen gıda bileşeni üreticilerinden BENEO, Türkiye’de endüstriyel aroma ve sos üretiminde lider olan Aromsa ve doğal ve fonksiyonel hammadde ithalatçısı Artısan Gıda tarafından İstanbul'da düzenlendi. Seminerde BENEO Pazarlama Direktörü Thomas Schmidt, dünyada atıştırmalık alışkanlıklarında daha sağlıklı beslenme ile ilgili pazar ve tüketici görüşleri hakkında bilgi verdi. Schmidt, gıda endüstrisinde şeker faktörünü vurgulayarak "Şeker, günümüzde gıda endüstrisinde önemli bir konudur. Birçok trend takipçisi anahtar trendlerine şeker azaltımını dâhil ediyor. New Nutrition Business'a göre, endüstrinin odağı, bir zamanın sağlıklı beslenme düşmanı olan yağdan, gıdalardaki şekeri azaltma çabalarına kaydı " dedi.

10 ŞUBAT 2017

Yapılan çalışmalar BENEO’nun hindiba liflerinin sindirim sağlığı için ilave faydaları olduğunu gösteriyor

Önceki araştırmalardan elde edilen bulgular üzerine inşa edilen iki yeni bilimsel araştırmanın yakın zamanda yayınlanan sonuçları, BENEO’nun prebiyotik hindiba kökü liflerinin, bağırsak düzenini iyileştirerek ve dışkıyı yumuşatarak sindirim sağlığını desteklediğini ve aynı zamanda çok iyi tolere edildiğini gösteriyor. Batı nüfusunun (çocuklar dahil) %30'a varan bir kesiminin haftalık düşük bağırsak hareketi ve sert dışkı problemi ile karşılaştığı günümüzde sindirim sistemi sağlığında hindiba kökü liflerinin potansiyeli göz ardı edilemez. Antje Micka ve arkadaşları tarafından yürütülen ilk çalışma, hindiba kökü inülininin yetişkinlerde bağırsak fonksiyonunu geliştirdiğini ve indirim sağlığına katkıda bulunduğunu gösteriyor. İki ve beş yaşları arasındaki çocuklara odaklanan Ricardo Closa-Monasterolo ve arkadaşlarının yürüttüğü ikinci çalışma, prebiyotik hindiba kökü lifleri, inülin ve oligofruktozun, çok iyi tolere edilirken, dışkı kıvamını iyileştirerek, sindirim sağlığını desteklediğini gösteriyor.

29 OCAK 2017

BENEO Tatlı Duyulara İlham Veriyor

Bu yıl Köln’de gerçekleşecek, dünyanın en büyük uluslararası şekerleme Fuarı ISM 2017’de, lider gıda bileşenleri üreticisi BENEO, yeni Şekerleme Koleksiyonu’nda yer alan şekersiz sert şekerlerdeki yenilikleri ziyaretçilerinin beğenisine sunacak. Hazırlanan son Şekerleme Koleksiyonu, BENEO’nun benzersiz şeker ikamesi ISOMALT sayesinde hem görüntüsüyle göze, hem de muhteşem lezzeti ile damaklara hitap eden en gelişmiş şekersiz sert şekerlemelerden oluşuyor. BENEO standını ziyaret edenler, son tüketici trendleri arasında yer alan duyusal algı ve etnik konumlandırma beklentilerine karşılık veren Şekerleme Koleksiyonu’ndan pek çok ürünü tatma şansı yakalayacak.

16 OCAK 2017

Erken dönem beslenmenin uzun sağlıklı yaşam için önemi

Birleşik Krallık’taki çocukların neredeyse 1/3’ü fazla kilolu. Özellikle fazla kilonun İlerleyen yaşlarda tip 2 diyabet, kalp rahatsızlıkları ve kansere yol açtığına dair kanının her geçen gün kuvvetlendiği bir dönemde bu durumla savaşmak gerekiyor. Çocukluk çağında obezite evrensel bir konu ve Dünya Sağlık Örgütü’ne göre 5 yaşın altında fazla kilolu çocukların önümüzdeki on yıl içinde dünya genelinde iki katına çıkacağı ve 2025 yılına kadar 70 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. Yavaş salınımlı ve düşük glisemik indekse sahip, bilimsel olarak güvenliği kanıtlanmış ve 6 aydan büyük bebekler üzerinde iyi uyum sağlayan Palatinose™, devam mamaları, büyümeyi destekleyen sütler kadar, kahvaltılık gevrekler ve süt ürünleri gibi sütten kesme ürünlerinde de kullanılabilir bir seçenek.

27 OCAK 2016

Sindirim sağlığını destekleyen BENEO inülini için tescilli ve onaylı 13.5 sağlık beyanı

Fonksiyonel bileşen üreticisi BENEO, Avrupa Komisyonu’nun, sindirim sağlığını destekleyen hindiba kökü lifi ; inülinin tescilli kullanımı için resmi 13.5 sağlık beyanını onayladığını ilan etmekten memnuniyet duyar. Beyandaki resmi ifade şöyle: “hindiba kökü inülini, dışkılama sıklığını artırarak normal bağırsak fonksiyonuna katkıda bulunur.” Bu tescilli beyan 1 Ocak 2016’dan itibaren BENEO müşterilerinin kullanımına uygun olacak. BENEO inülinin herhangi bir yiyecek ve içecek uygulamasına sağlık beyanında belirtilen şekilde eklenmesiyle üreticiler, tüketicilerin hindiba inülininin bağırsak fonksiyonu üzerindeki olumlu etkisini anlamasına ve faydalanmasına yardımcı olabilirler.

26 OCAK 2016

BENEO ’dan sakız için yeni fırsatlar

Fonksiyonel bileşenlerin önde gelen üreticilerinden BENEO, Köln’deki ISM 2016’da ISOMALT içeren yeni, yarı saydam sakız kaplama teknolojisini ilk kez tanıtıyor. Bu yenilikçi kaplama işlemi, sakız üreticilerine yarı saydamlığı ve parlaklığıyla ilgi çekici ayrıca tüm raf ömrü boyunca stabil kalan ürünler yaratmaları için olanak sunuyor.

06 KASIM 2015

Şeker, Avrupalı tüketiciler tarafından “hem dost hem düşman” olarak görülüyor

Fonksiyonel bileşen üreticisi BENEO tarafından gerçekleştirilen yeni kalitatif tüketici araştırması, tüketicilerin şekeri “hem düşman hem dost” olarak algıladıklarını ortaya koyuyor. Bununla birlikte araştırma, tüketicilerin sağlıkla ilgili endişelerinde şekerin ve karbonhidratın büyük rol oynadığını gösteriyor. Sonuçlar doğrultusunda tüketicilerin sağlıkla ilgili endişeleri önem sırasına göre şöyle: kilo kontrolü (%43), yorgunluk ve düşük enerji (%36), stres (%35). Tüketiciler söz konusu sağlık sorunlarıyla baş etmede şekerin ve karbonhidratın miktarı ile niteliğinin büyük etken olduğunun bilincindeler.

05 KASIM 2015

Patlamış Mısır Atıştırmalığı Üzerine Görüşler

Resmi tahminlere göre Birleşik Krallık patlamış mısır pazarının 2019 yılında 167 milyon £’a ulaşması bekleniyor. Patlamış mısırın dünya çapındaki popülaritesi de hızla artıyor; 2018’e kadar bu pazarın 10.3 milyar $ olacağı öngörülüyor. Ancak “Tuz ve Sağlık ile İlgili Uzlaşım Hareketi” (Consensus Action on Salt & Health - Cash) tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre bu “sağlıklı atıştırmalık” gereksiz miktarda tuz ve şeker içerebiliyor. İncelenen 154 patlamış mısır markasının üçte birinden fazlası (%39), KP markalı orijinal tuzlu yer fıstıkları kadar hatta daha fazla tuz içeriyor. Sinemalarda satılan bazı patlamış mısırlarda 30 çay kaşığı yani üç kutu koladakinden daha fazla şeker bulunuyor. BENEO-Technology Center tarafından yapılan çalışmalar ISOMALT kullanılarak geliştirilen patlamış mısır alternatiflerinde, şekerle tatlandırılmış patlamış mısırlarda bulunan %10-12’lik şeker oranının %1’e düşürüldüğünü gösteriyor. ISOMALT ısıya dayanıklıdır dolayısıyla patlamış mısırın mikro dalgada hazırlanırken yanmasını engeller. Öte yandan patlamış mısır ürünlerinin besinsel profilini, çıtırlığını, aromasını ve görüntüsünü geliştirir.

28 EKİM 2015

Pirinç Nişastası ile Daha Verimli ve Temiz Etiketli Beyaz Et Ürünleri

Avrupa’da kümes hayvanı ürünleri pazarı büyümeye devam ediyor ve üreticiler alternatif nişastalara yöneliyor. Özellikle pirinç, temiz etiketli olmasının yanısıra verimi ve kar marjlarını artırmasıyla popülerliğini güçlendiriyor. BENEO’nun Remyline AX-DR kodlu pirinç nişastası, beyaz et ürünlerine enjeksiyon ve/veya tamburla katıldığında diğer nişastalara ya da E-kodu olan karragenana göre daha iyi verim sağlayarak daha yüksek kâr ve daha iyi duyusal özellikler elde edilmesini sağlar.

18 Ağustos 2015

Etkisi Kanıtlanmış Kilo Kontrolü

BENEO bu yıl Paris’teki Avrupa Gıda Bileşenleri Fuarı’nda (FiE) kilo kontrolü üzerindeki etkisi olan bileşneleriyle yeni ürün konseptlerini tanıtacak. Avrupa’da yetişkinlerin %36’sı aşırı kilolu, %17’si ise obez olarak kabul ediliyor dolayısıyla kilo kontrolüne yardımcı bileşenlerin yiyecek ve içecek üreticileri arasında popülaritesi artıyor. BENEO tarafından yürütülen güncel tüketici araştırması Avrupa’daki tüketicilerin en büyük sağlık sorununun kilo kontrolü olduğunu (katılımcıların %43’ü), bunun ardından yorgunluk / düşük enerji (%36) ve stres (%35) geldiğini gösteriyor. BENEO, FiE 2015’te üreticilere, onaylı ve bilimsel olarak desteklenen bileşenleriyle kilo kontrolü sağlayan lezzetli yiyecek ve içeceklerin nasıl geliştirileceğine dair çözümlerini anlatacak.

15 Ağustos 2015

Tam tahıllı ürünlere prebiyotik lif eklemek lif açığını kapatıyor

Tam tahıllı unlu mamuller ve tahıllar, tüketicilerin “doğal“ içeriğe duyduğu ilgiden önemli ölçüde yararlandı. Avrupa‘da piyasaya sürülen yeni tam tahıllı ürünler 2009’dan 2013’e kadar %60 arttı ve sadece geçen yıl yaklaşık 750 yeni ürün piyasaya sürüldü. Tüketiciler tarafından oldukça olumlu karşılansa da tam tahıllı ürünler genellikle yeterli lif miktarına sahip olmuyor. BENEO Fonksiyonel Lifler Ürün Yöneticisi Katrien Lambeens, tüketicilerin artan “lif açığı”nı ve tam tahıllı ürünlerin tadının ve yapısının iyi olmasını sağlamakla birlikte lif içeriğinin nasıl artırılabileceğini tartışıyor.

06 TEMMUZ 2015

Tüketiciler düşük glisemikli beslenmenin faydalarını keşfediyor

BENEO tarafından yürütülen kalitatif tüketici araştırması, tüketicilerin düşük glisemikli beslenmenin faydaları konusunda giderek daha çok farkındalık kazandıklarını ortaya koyuyor.

İngiltere, Almanya ve İspanya’da gerçekleştirilen araştırmada, karbonhidratlar, şekerler ve düşük glisemikli yiyecekler ve aynı zamanda bunların kan şekeri düzenlenmesindeki rolü ile ilgili tüketicinin bilgi ve eğiliminin ölçülmesi hedeflendi.

08 MAYIS 2015

BENEO’dan Dengeli Kan Şekeri Seviyesi için Akıllı Karbonhidratlar

Fonksiyonel bileşenlerin lider üreticilerinden BENEO, İstanbul’da düzenlenen, gıda bileşenleri fuarı; Food Ingredients İstanbul 2015’te (Fi İstanbul) tüketicilerin daha sağlıklı bir yaşam biçimine kavuşmalarına yardımcı olmak için yiyecek ve içeceklerin kan şekeri tepkisini düşürebilen çeşitli akıllı karbonhidratlar sunuyor. Fuar 13-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşiyor.

01 NİSAN 2015

Araştırmalar Doğal Fonksiyonel Lifin Popülerliğini Ortaya Koyuyor

Fonksiyonel bileşenlerin önde gelen üreticisi BENEO tarafından yönetilen yeni bir araştırmanın sonuçları, tüketicilerin lifi, doğası gereği sindirim sağlığı ile ilişkilendirdiklerini ve hindiba kökü gibi doğal bir kaynaktan elde edilmiş lifi tercih ettiklerini gösteriyor. Temsili araştırma İngiltere, İspanya, Polonya ve Fransa’da 7,000 tüketicinin katılımı ile gerçekleştirildi.

01 ŞUBAT 2015

Sağlıklı ve lezzetli ilhamlar ISM 2015’te BENEO’dan Şekersiz Sert Şekerler için Yeni Konseptler

BENEO ISM 2015 Uluslararası Bisküvi, Çikolata ve Şekerleme Fuarı’nda, en yeni ürün konseptlerini, şekersiz ve düşük glisemikli sert şekerleri de içeren “Tatlılar Koleksiyonu”nu sergileyecek. 1- 4 Şubat tarihlerinde Köln’de düzenlenen bu fuarda şirket, tüketicilerin tatlı tutkusunu karşılayacak sağlıklı besin profiline sahip ürünler geliştirmeye yönelik ilham verici fikirlerini yeni konseptlerle ziyaretçilere sunacak.

1– 4 Şubat 2015, Köln, Salon 10.2, Stant F066

01 ŞUBAT 2015

BENEO Çocuklar için Diş Dostu Şekerlemelerle ISM 2015’te

Fonksiyonel bileşenlerin lideri olan BENEO, ISM 2015 – Uluslararası Bisküvi, Çikolata ve Şekerleme Fuarında çocuklar için çeşitli diş dostu şekerleme ürün konseptlerini sunuyor. 1- 4 Şubat tarihlerinde Köln’de düzenlenen bu fuarda BENEO, pH telemetri plak testini bilimsel olarak başarıyla geçmiş balonlu sakız ve çikolatalı draje konseptlerini sergiliyor. Her iki ürün de içeriklerinde sukroz yerine kullanılan BENEO’nun karbonhidratı; Palatinose™ sayesinde diş dostu olma ve tamamen sindirilebilme özelliği taşıyor.

1 – 4 Şubat 2015, Köln, Salon 10.2, Stant F066

07 OCAK 2015

EFSA, BENEO’nun bağırsak fonksiyonlarını geliştiren inülin’i için 13.5 sağlık maddesi üzerinden olumlu değerlendirme verdi.

BENEO, boşaltım sıklığını düzenleyerek bağırsak fonksiyonunu geliştiren prebiyotik lifi inülin için, 13.5 sağlık beyanına dayanan başvuruda EFSA’dan olumlu değerlendirme aldı. Bu başvuru, yeni ve özel bir bilimsel araştırmayı kapsıyor. EFSA’nın olumlu değerlendirmesi, sağlık beyanı prosedürü kapsamında Komisyon, Üye Devletler ve Avrupa Parlamentosu onayına izin verirken, hem endüstri hem de tüketicilere fayda sağlayacak yeni gıda ve içecek uygulamalarına kapı açıyor.

01 ARALIK 2014

Azın Gücü Tüketiciyi Cezbediyor. BENEO, Şekeri Azaltılmış, Düşük Glisemikli ve Glütensiz Ürün Formülleri için Akıllı Bileşen Seçenekleri Sunuyor.

BENEO’nun bu seneki HiE’deki (Avrupa Sağlık Bileşenleri Fuarı) öne çıkan teması ‘Azın Gücü’. Giderek artan sayıda tüketicinin beslenmelerinde belirli gıda bileşenlerini azaltması, hatta kaçınmasının sağlık yararları olduğunu deneyimlemesini göz önüne alan BENEO, bu bileşenleri azaltma ve ikame etmenin, yiyecek ve içecek üreticilerine sunduğu potansiyeli bu fuarda sergileyecek.

HiE 2014, Amsterdam (2 – 4 Aralık ), Salon 1, Stand G4

12 TEMMUZ 2014

BENEO’nun PalatinoseTM ‘u glaze ve icing ile kaplanan unlu mamullerin raf ömrünü uzatıp, kalitesini yükseltiyor

Fonksiyonel bileşenlerin lider üreticilerinden olan BENEO’nun teknik uzmanları, hem taze hem de dondurulup paketlenmiş glaze ve icing ile kaplanan donatların raf ömürlerini ve kalitelerini artırmak için teknik çalışmalar gerçekleştirdiler. Sonuçlar, glaze ve icing kaplamalarındaki sakkarozun, BENEO’nun fonksiyonel karbonhidratı PalatinoseTM ile kısmen ikame edilmesi durumunda ürünün raf ömrü ve genel kalitesinin önemli oranda geliştirilebileceğini gösteriyor.

16 OCAK 2014

BENEO, PalatinoseTM içeren diş dostu sakız konseptlerini ISM 2014’te sunuyor.

Öncü fonksiyonel bileşen üreticilerinden BENEO, ISM 2014 (Uluslararası Şekerleme Fuarı) Fuarında Palatinose™ ile diş dostu çocuk şekerlemelerini vitrine çıkarıyor. BENEO’nun bu fonksiyonel karbonhidratı, eşsiz besin ve teknolojik özellikleri sayesinde şeker lezzeti ve tatlılığına sahip, diş dostu olup poliol içermeyen sakız gibi daha sağlıklı şekerleme ürünlerinin geliştirilmesine olanak sağlıyor.

26-29 Ocak 2014, Köln, Salon 10.2, Stand F62

03 OCAK 2014

Oligofruktozun kan şekeri tepkisini düşürmesine ilişkin araştırmanın EFSA değerlendirmesi pozitif

Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu EFSA’ya sunulan başvuru dosyası, yeni bilimsel gelişmeleri içeren çeşitli araştırmaları* ve oligofruktozun glisemik kontrol alanında oynadığını önemli rolü gösteriyor. Pozitif görüş alan bu başvuru, oligofruktozun yemek sonrası (tokluk) kan şekeri tepkisinin azaltılmasına yardımcı olması üzerinedir. EFSA’nın bu başvuru ile ilgili pozitif değerlendirmesi Komisyon, üye ülkeler ve Avrupa parlamentosunun sağlık beyanı prosedürleri kapsamında onay vermelerine imkan tanıyor. Bu da, tüketiciler için olduğu kadar endüstrinin de faydalanacağı yeni yiyecek ve içecek uygulamalarının yolunu açıyor.

08 KASIM 2013

Biorigin, sodyum azaltımı için sunduğu doğal çözümleri FiE 2013 Fuarı'nda tadım panelleriyle tanıtacak.

Biorigin, fuar boyunca aromaları ve iştah açıcı notaları zenginleştiren, Umami tadını vurgulayan ve sodyum azaltımında kullanılan yüksek kaliteli, uygun maliyetli bileşenlerini tanıtacak. Tadım panelleriyle ziyaretçiler, Bionis maya ekstraktlarının et sektöründeki faydalarını görme imkanı bulacaklar.

FiE Fuarı 2013, Frankfurt (19-21 Kasım), Salon 8, Stand A14

10 EKİM 2013

BENEO’dan Sağlıklı Yaşam İçin Akıllı Bileşenler

Erken yaşta başlanan sağlıklı beslenme uygulamaları ile daha uzun, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam şansı yükseliyor. Önde gelen fonksiyonel gıda üreticilerinden BENEO, Avrupa Gıda Bileşenleri Fuarı (FiE)’de, gıda ve içecek üreticilerinin yaşamın her dönemini sağlıklı geçirme trendine karşılık verebilmelerine imkan sağlayacak bir dizi konsept sergileyecek. BENEO, portföyündeki prebiyotik lifler, özel pirinç ürünleri ve fonksiyonel karbonhidratların faydalarını, ilave edildikleri bir dizi yiyecek ve içecek uygulamasından örneklerle fuar boyunca ziyaretçileriyle paylaşacak. Ziyaretçiler, düşük glisemik indeksli ve sindirim sağlığını destekleyen özelliklerden temiz etiketli, düşük kalorili ve diş dostu olma özelliklerine kadar BENEO bileşenlerinin sağlıklı yaşlanmaya nasıl katkıda bulunabileceğini konusunda fikir sahibi olacaklar.

FiE Fuarı 2013, Frankfurt (19-21 Kasım), Salon 8, Stand H07

30 KASIM 2012

BENEO, ‘Tatlılar Koleksiyonunun’ beyin takımı tarafından geliştirilmiş olan yeni şekerleme konseptlerini ISM 2013’te görücüye çıkarıyor.

Fonksiyonel hammaddeler konusunda dünyanın lider üreticileri arasında yer alan BENEO, firmanın ‘Tatlılar Koleksiyonu’ beyin takımı tarafından geliştirilmiş olan bir dizi şekersiz ve şekeri azaltılmış şekerleme fikriyle bu yıl ISM’de yer alacak. Çığır açıcı bu fikirler arasında yakın dönemde geliştirilmiş olan 2 konsept mevcut: “Tatlı Şekerleme” (Dessert Candy) ve “Şekerleme İçinde Şekerleme” (Candy in Candy).

27 -30 Ocak 2013, Köln/ Almanya - Hall 10.2, Stand F62

05 KASIM 2012

BENEO Araştırması sonuçlarına göre lif kaloriden daha önemli

Lider fonksiyonel bileşen üreticisi BENEO’dan en son araştırma sonuçları; tüketiciler artık kalori saymaktansa lif alımına daha çok dikkat ediyor.

Geçtiğimiz yaz, 4.000 tüketicinin katılımıyla, İngiltere, Almanya, Polonya ve İspanya’da, BENEO tarafından bir araştırma gerçekleştirildi. Bu araştırmada elde edilen bulgular, tüketiciler için yağ ve şeker içeriğinin azaltılmasının hala en önemli faktör olduğunu ancak lif içeriğinin artık kalori sayımı ve tuz içeriğinin azaltılmasından daha önemli görüldüğünü ortaya çıkardı.

18 EKİM 2012

HIE 2012’de BENEO ile Atıştırarak Gününüzü Sağlıklı Geçirin

BENEO, bu yıl Frankfurt’ta düzenlenecek HiE - Health Ingredients Europe (Sağlık Bileşenleri Avrupa) organizasyonunda “sağlıklı atıştırmalıklar için akıllı bileşenler” üzerine odaklanıyor. 10 tüketiciden 4 tanesinin sağlıklı atıştırmalıkları seçtiği günümüzde, ‘suçluluk hissettirmeyen’ atıştırmalık pazarı yükselişe geçmeye hazır görünüyor. BENEO, bunu sağlıklı atıştırmalık olanakları ile ilgili olarak ziyaretçilere sunum yaparak gerçekleştiriyor.

HIE 2012 Frankfurt (13 -15 Kasım), Hall 3, Stant C6